• Osiągnięcia sportowe

• 18 października w ZS w Nowym Grodzicznie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Drużynowym Tenisie Stołowym. Naszą szkołę reprezentowali Adam Kuchnik i Sebastian Grzebski. Do turnieju przystąpiły trzy szkoły: Grodziczno, Zajączkowo i Zwiniarz. W konfrontacji z uczniami z Zajączkowa przegraliśmy 0 : 3, a z Grodziczna wygraliśmy 3 : 0 i tym sposobem chłopcy wywalczyli II miejsce. Gratulujemy!

29 września na „Orliku” w Biskupcu odbył się turniej piłki nożnej dla chłopców klas V i młodszych (rocnik 2005 i mł.). Naszą szkołę reprezentowali: P. Kliniewski, S. Wiecierzycki, D. Ruczyński, K. Kalwa, Dż. Górski, A. Staniszewski, J. Garnek, K. Lewandowski. Turniej rozegrany był w dwóch grupach po 3 drużyny. W naszej grupie zajęliśmy I miejsce i pierwszą porażkę doznaliśmy dopiero w półfinale z drużyną z Nowego Grodziczna. Musieliśmy się zadowolić małym finałem, czyli walką o III miejsce.  Drużyna spisała się świetnie, gdyż na 6 drużyn zajęliśmy III miejsce. Na pochwałę zasługuje fakt, iż całe podium zajęły zespoły z naszej gminy. Gratulujemy.

23 września w ośrodku wypoczynkowym „HARTEK” odbyły się indywidualne biegi przełajowe. Naszą szkołę reprezentowali: A. Kuchnik, P. Kliniewski, Dż. Górski, A. Zielińska. Wyniki przedstawiają się następująco:

1. A. Kuchnik     1000 m            - miejsce I
          2. Dż. Górski      800 m              - miejsce III
          3. P. Kliniewski  1000 m            - miejsce VII
          4. A. Zielińska    600 m              - miejsce IX

Zawody gminne to kwalifikacje do zawodów powiatowych które uzyskali Adam i Dżastin.

Zawody powiatowe odbyły się w Jamielniku 12 października. Tam nasi lekkoatleci spisali się bardzo dobrze. Adam w swoim biegu zajął V miejsce, a Dżastin VI, obydwaj znaleźli się w gronie zawodników zakwalifikowanych do następnego etapu, czyli zawodów wojewódzkich które odbędą się na przełomie marca/kwietnia. Gratulujemy.

20 września na „Orliku” w Nowym Grodzicznie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Minipiłkę Nożną Chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: A. Kuchnik, S. Grzebski, P. Kliniewski, S. Wiecierzycki, D. Ruczyński, K. Kalwa, Dż. Górski, A. Staniszewski, J. Garnek. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły: SP Grodziczno, SP Mroczno, SP Zajączkowo, SP Zwiniarz. Drużyna walcząc od pierwszego do ostatniego gwizdka spisała się znakomicie, gdyż zajęła I miejsce.

Tym samym wygraliśmy kwalifikacje na zawody powiatowe które odbyły się 5 października w  Nowym Mieście Lubawskim. Drużyna zameldowała się w podobnym składzie co na zawodach gminnych (w naszych szeregach zabrakło Jakuba Garnaka). Kolejny raz chłopcy pokazali kunszt piłkarski, ponieważ po zakończonych meczach na naszym koncie nie było ani jednej porażki (trzy remisy i zwycięstwo) co pozwoliło nam ostatecznie zająć II miejsce. Gratulujemy !!!