• Dzień Edukacji Narodowej

Dzisiaj, w ramach przypadającej 14 października 2023 roku 250. rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej, uczciliśmy ten dzień łącząc go z Pasowaniem na Ucznia. Uczniowie podziękowali i złożyli życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Było wiele emocji. Dzieci wspaniale zaprezentowały występ artystyczny, który przygotowały pod kierownictwem Pani Iwony Skrzyńskiej i Pani Justyny Polskiej. Na koniec każdy pierwszoklasista poprzez symboliczne Pasowanie na Ucznia został włączony w społeczność szkolną.

• Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

Dnia 11 października obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. Uczniowie wraz z opiekunami przygotowali plakaty dotyczące rodzajów przemocy oraz sposobów reagowania na jej przejawy. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Komendy Powiatowej w Nowym Mieście Lubawskim, którzy poinformowali o możliwościach uzyskania pomocy oraz o odpowiedzialności karnej. Dziękujemy wszystkim za aktywne uczestnictwo w spotkaniu.

• KONTAKT DO SZKOŁY

INFORMACJA

W związku z trwającym remontem budynku szkoły informujemy, że teren wokół szkoły oraz sam budynek to TEREN BUDOWY, wobec tego obowiązuje ZAKAZ WSTĘPU dla osób postronnych.

W celu załatwiania wszelkich spraw prosimy o kontakt mailowy na adres spzwiniarz@grodziczno.pl, bądź telefoniczny na zastępczy numer tel. 531 843 339. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość. Jednocześnie zapewniamy, że pozostajemy do Państwa dyspozycji pod wskazanymi danymi kontaktowymi.

• Uroczystość przejścia na emeryturę.

4 listopada w naszej szkole miał miejsce uroczysty apel z okazji pożegnania odchodzących na emeryturę nauczycieli - wieloletniej dyrektor szkoły Pani Justyny Wiecierzyckiej oraz Pana Jarosława Dorawa, a także nieobecnej już w naszym gronie Ś.P. Pani Beaty Eggert.

Uczniowie przygotowali część artystyczną, były wiersze, piosenki, a nawet tańce. Apel był okazją do wspomnienia dorobku zawodowego nauczycieli, którzy poświęcili naszej szkole prawie całe swoje życie. Emeryci otrzymali od uczniów życzenia w formie przygotowanych przez nich laurek.

• Wyjazd edukacyjny kl. VIII

W ramach trwającego Tygodnia Karier uczniowie klasy VIII wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do zakładu pracy IKEA Industry w Lubawie. Celem wizyty było poznanie struktury organizacyjnej i działalności przedsiębiorstwa. Uczestnicy dowiedzieli się jaka była geneza powstania zakładu, zwiedzili poszczególne działy i zapoznali się z stanowiskami pracy. Podziwiali nowoczesne maszyny- roboty, które ułatwiają pracę ludziom. Dowiedzieli się jakie możliwości nauki i rozwoju kariery zapewnia IKEA swoim pracownikom.

• "Mała książka - wielki człowiek"

W bieżącym roku Instytut Książki prowadzi kolejną edycję kampanii "Mała książka - wielki człowiek", której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Aby zrealizować ten cel, każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał Wyprawkę Czytelniczą, w której skład wchodzą "Pierwsze abecadło" oraz "Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem".

• Warmińsko-Mazurski Tydzień Kariery

W ramach obchodów Tygodnia Kariery w naszej szkole odbyło się spotkanie kl. V- VIII z przedstawicielem GOPS-u panem Marcinem Grzywaczem. W czasie spotkania odbył się debata na temat zdrowia psychicznego. Uczestnicy dyskutowali j o tym co szkodzi zdrowiu i jak dbać o nie oraz jak unikać zagrożeń. Spotkanie zorganizowały panie: Ewa Wierzbowska i Irena Krajewska.

• Dzień Edukacji Narodowej 2022 r.

13 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Edukacji. Rozpoczął się częścią artystyczną, przygotowaną przez uczniów klas IV-VIII. Następnie Dyrektor Pan Rafał Lubieniecki wręczył nagrody nauczycielom oraz pracownikom obsługi, dziękując im za trud wkładany w codzienną pracę na rzecz szkoły.

• Uroczyste pasowanie na ucznia

28.09.2022roku w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klasy pierwszej. Uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię szkoły, zdobywać wiedzę, a swoją postawą sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania, nastąpiło symboliczne pasowanie na ucznia. Od tego momentu pierwszoklasiści stali się nowymi członkami społeczności szkoły.

• Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Z tej okazji każda klasa miała za zadanie zaprezentować kulturę wylosowanego wcześniej kraju. Wszyscy bardzo zaangażowali się w wykonanie zadania, przystroili klasy w barwy narodowe kraju oraz przygotowali tradycyjne potrawy. Komisja nie miała łatwego zadania, jednak wyłoniła zwycięzców. W kategorii klas młodszych I miejsce zajęła klasa III, natomiast w kategorii klas starszych I miejsce zajęły ex aequo klasy IV i V. W nagrodę uczniowie otrzymali talony na oceny celujące z wybranych przez siebie przedmiotów. Obchody Dnia Języków zorganizowały pani Magda Weinar oraz pani Marzena Trzcińska.

• Żegnamy panią Beatę Eggert

Z wielkim bólem i przykrością dowiedzieliśmy się o odejściu naszej Drogiej Koleżanki Beaty Eggert. Pani Beata przez dziesięciolecia znakomicie wypełniała swoją misję – ucząc kolejne pokolenia dzieci i młodzieży w naszej szkole. Dla uczniów była cenionym i oddanym nauczycielem, a wśród grona pedagogicznego prawdziwym przyjacielem. Zawsze pomocna, serdeczna, skromna, a przede wszystkim prawdomówna i bardzo lubiana.

• Gminny Turniej Szachowy.

W naszej szkole odbył się Gminny Turniej Szachowy, który został przeprowadzony w dwóch kategoriach. Wyniki indywidualne w grupie starszej: I miejsce F. Lewandowski, II miejsce Sz. Kościński, VII miejsce A. Grzebski, VIII miejsce S. Matusiak. Grupa młodsza: I miejsce Kacper Cap, II miejsce B. Katarzyńska, VI miejsce M. Kornacka, VII miejsce K. Kikul. Prowadzona była również klasyfikacja drużynowa. W grupie młodszej i starszej zajęliśmy I miejsca.

Niedziela 19.05.2024