• Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
          • Wizyta w firmie EXPOM

            Wizta w firmie EXPOM w Nowym Mieście Lubawskiem.w ramach projektu " Laboratorium - mój profil". Celem wycieczki było zapoznanie się z możliwościami nauczania praktycznej nauki zawodu. Uczniowie zwiedzili poszczególne hale pracownicze. Zapoznali się z pracą: ślusarza, operatora obrabiarek skrawających, spawacza i lakiernika. Zwiedzili Laboratorium, w którym z zainteresowaniem obejrzeli różne metody badawcze stali przy użyciu nowoczesnego sprzętu. Poznali historię i zasady funkcjonowania firmy oraz ofertę nauki zawodu dla uczniów w w poszczególnych latach nauki. Dziękujemy za wyczerpujące informacjei miłe przyjęcie. 🙂

          • Święto Niepodległości

            11 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej w Zwiniarzu odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: sekretarz gminy Grodziczno pani Teresa Dzierżak – Górzyńska, radni i sołtysowie wsi Świniarc i Zwiniarz,uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz społeczność lokalna. Na początku wszyscy odśpiewali wszystkie zwrotki Hymnu Państwowego. Uczniowie klas 0 – VIII VIII przygotowali program artystyczny na który złożyły się wiersze,piosenki i tańce.

          • Udział w kampanii #KIEDYMYŻYJEMY

            Nasza szkoła wzięła udział w kampanii #KIEDYMYŻYJEMY, która ma na celu rozpowszechnienie prawidłowych słów Mazurka Dąbrowskiego. Chodzi o to, aby kolejne pokolenia nie powielały błędu, który polega na używaniu w pierwszej zwrotce słowa „póki” zamiast „kiedy”. Niżej przedstawiamy jako dowód zdjęcie z hasztagiem (który znajduje się pod tym adresem: goo.gl/SBBZuM ). Warto zaznaczyć , że w kampanii bierze udział wiele znanych osobistości m.in.: Kamil Stoch, Stefan Hula i Dawid Kubacki; piłkarze reprezentacji Polski w piłce nożnej: Artur Boruc, Artur Jędrzejczyk i Michał Kucharczyk oraz aktorzy, muzycy i dziennikarze. Honorowym ambasadorem jest pułkownik Kazimierz Klimczak „Szron”, najstarszy żyjący uczestnik Powstania Warszawskiego.

          • Osiagnięcia sportowe

            26.09.2018 r. w Szkole Podstawowej w Koszelewach odbyła się Wojewódzka Inauguracja Szkolnego Roku Sportowego W – M SZS 2018/2019. Zawody były rozgrywane w kilku konkurencjach. Nasza szkoła wzięła udział w szachach w kategorii klas VI i mł., III i mł. i w piłce nożnej w kategorii klas III gim. i mł. Reprezentacja szachistów to: Kamil Witkowski, Wiktor Klinkusz, Jakub Kalwa, Fabian Lewandowski, a piłkarzy to: Adam Kuchnik, Sebastian Grzebski, Dominik Ruczyński, Dawid Kalwa, Kacper Kalwa, Patryk Kliniewski, Adrian Staniszewski, Sebastian Wiecierzycki. W szachach w grupie starszej chłopcy sklasyfikowani zostali w pierwszej dziesiątce, a w kategorii młodszej Fabian zdobył drugie miejsce. Piłkarze mieli również ciężkie zadanie ponieważ drużyn było 13, a system gry pucharowy. Po drugiej rundzie mieliśmy dwa zwycięstwa i byliśmy w półfinale. Tam trafiliśmy na szkołę z Nidzicy i niestety ulegliśm

          • Święto Zmarłych

            1 listopada – to czas refleksji nad życiem, nad śmiercią i przemijaniem. To czas modlitwy za dusze zmarłych z naszych rodzin, a także tych, za których nikt się już nie modli. W Szkole Podstawowej w Zwiniarzu listopadowa zaduma udzieliła się wszystkim, dorosłym i dzieciom, podczas apelu pod hasłem „Ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju, dobiwszy wreszcie cichej przystani, odpoczywają w pokoju…”, który odbył się 31 października br. Apel przygotowały uczennice z klasy II, IV i VI pod kierunkiem p. Elżbiety Dorawa. Refleksyjny i wzruszający program przybliżył atmosferę i nastrój święta oraz skłonił do przemyśleń na temat przemijania. Pani dyrektor Justyna Wiecierzycka podziękowała za przygotowanie i życzyła uczniom, by w powadze i zadumie udali się na groby swoich bliskich i zapalili znicz.

          • Dzień Walki z głodem

            W związku ze Światowym Dniem Walki z Głodem, dnia 19 października 2018r. członkowie Szkolnego Koła PCK pod kierunkiem pań: Marzeny Trzcińskiej i Beaty Eggert, zorganizowali w szkole apel nawołujący do poszanowania żywności.Celem akcji było uświadomienie uczniom wagi istniejącego problemu, jakim jest głód. Wszyscy uczniowie aktywnie włączyli się do obchodów Dnia Walki z Głodem. Najpierw wykonali wspaniałe plakaty, przedstawiające sposoby na zagospodarowanie żywności, która pozostaje w każdym domu po głównych posiłkach. Następnie uczniowie klas I-VIII przygotowali pożywne dania, którymi częstowali się w szkole. Pyszne dania znikały z prędkością światła! Oby chęć dzielenia się z innymi była obecna nie tylko podczas zorganizowanych akcji, ale towarzyszyła nam przez cały rok!

          • Dzień Papieski

            W 40 rocznicęwyboru Karola Wojtyły na papieża obchodzono w Szkole Podstawowej w Zwiniarzu Dzień Papieski. Uczniowie całej szkoły wrazz nauczycielami obejrzeli montaż słowno- muzyczny pt: „ Jan Paweł II – promieniowanie ojcostwa” przygotowany pod kierunkiem Ireny Krajewskiej. Odżyły wspomnienia o Ojcu Świętym Janie Pawle II. Przypomniano jego życie i świętość w dniu codziennym oraz wydarzenia z jego pontyfikatu. Zabrzmiały słowa papieskich pieśni „ Wadowice” i „Barka”.

          • Dzień nauczyciela

            W naszej szkole świętowaliśmy Dzień Nauczyciela. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pań: Beaty Eggert I Barbary Klinickiej przygotował uroczystą Akademię, Były też życzenia, kwiaty oraz tradycyjne „sto lat”.

          • Wojewódzka Inauguracja Szkolnego Roku Sportowego W – M SZS 2018/2019

            26.09.2018 r. w Szkole Podstawowej w Koszelewach odbyła się Wojewódzka Inauguracja Szkolnego Roku Sportowego W – M SZS 2018/2019. Zawody były rozgrywane w kilku konkurencjach. Nasza szkoła wzięła udział w szachach w kategorii klas VI i mł., III i mł. i w piłce nożnej w kategorii klas III gim. i mł. Reprezentacja szachistów to: Kamil Witkowski, Wiktor Klinkusz, Jakub Kalwa, Fabian Lewandowski, a piłkarzy to: Adam Kuchnik, Sebastian Grzebski, Dominik Ruczyński, Dawid Kalwa, Kacper Kalwa, Patryk Kliniewski, Adrian Staniszewski, Sebastian Wiecierzycki. W szachach w grupie starszej chłopcy sklasyfikowani zostali w pierwszej dziesiątce, a w kategorii młodszej Fabian zdobył drugie miejsce. Piłkarze mieli również ciężkie zadanie ponieważ drużyn było 13, a system gry pucharowy. Po drugiej rundzie mieliśmy dwa zwycięstwa i byliśmy w półfinale. Tam trafiliśmy na szkołę z Nidzicy i niestety ulegl

          • Dzień Chłopaka

            W naszej szkole obchodziliśmy "Dzień Chłopaka" Z tej okazji dziewczęta przygotowały dla swoich kolegów wiele atrakcji i niespodzianek. Podczas uroczystego apelu szkolnego przygotowanego pod kierunkiem pań: Beaty Eggert i Barbary Klinickiej przeprowadzono konkurs na "Super Chłopaka" szkoły.Wybrani wcześniej w klasach koledzy musieli zmagać się różnymi konkurencjami: (sprawnościowe, muzyczne, plastyczne, zagadki) . Walka była zacięta, a zwycięzcami zostali: w grupie klas młodszych Jakub Kowalczyk z kl. I, w grupie klas starszych- Sebastian Grzebski z klasy VIII. Wszyscy chłopcy zostali obdarowani drobnymi upominkami od swoichkoleżanek i SU.

          • Certyfikat "Zaczytana szkoła"

            Szkoła Podstawowa w Zwiniarzu wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego „Zaczytana Szkoła”. W ramach konkursu przeprowadzono szereg działań, min.: Wieczornice z czytaniem baśni Andersena oraz prozy i poezji patriotycznej, konkursy plastyczne promujące czytelnictwo, wyjazd do gminnej biblioteki w Grodzicznie, międzyklasowe konkursy czytelnicze, udział w projekcie „Książka moich marzeń”-zakup nowych książek do biblioteki szkolnej. Szkoła zdobyła tytuł i otrzymała certyfikat „Zaczytana Szkoła”. Koordynatorami projektu były: Beata Eggert i Irena Krajewska.

          • PROJEKT "SZKOŁA MŁODYCH PATRIOTÓW"

            zkoła Podstawowa w Zwiniarzu uczestniczy w projekcie „Szkoła Młodych Patriotów”, którego opiekunem jest p. Irena Krajewska. W ramach tego projektu uczczono nadchodzące święta majowe a szczególnie rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, które połączono z obchodami „Roku Dla Niepodległej”. Uczniowie zorganizowali sondaż wśród siebie rodziców, nauczycieli i mieszkańców wsi na temat: Co to jest patriotyzm i czym jest patriotyzm lokalny. Wyniki sondażu zostały przedstawione podczas apelu. Dla większości osób patriotyzm oznacza nich m.in.: miłość do ojczyzny, poczucie przynależności do narodu, kultury, tradycji, szacunek do symboli narodowych. Klasy starsze IV-VI wykonały plakaty z okazji „Roku dla Niepodległej”, a klasy młodsze 0-III chorągiewki. Narodowe symbole i barwy zostały zaprezentowane podczas spaceru wokół wsi, który zakończył się piknikiem majowym nad jeziorem. Tego sameg

    • Logowanie

    • Kontakt

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Niedziela 19.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych
  • Galeria zdjęć

      brak danych